De eerste vergadermaand na de zomer stonden er vier visies op de agenda van de gemeenteraad. Twee ruimtelijke visies, de visie op dienstverlening en de parkeervisie. Een aantal partijgenoten uit Pijnacker-Nootdorp was aanwezig op het GroenLinks congres in Ahoy.

Ruimtelijke visie Oranjepark 
Progressief is blij met de ruimtelijke visie Oranjepark. Tim zei het zo: “We hebben voor dit deel van Pijnacker een eenmalige kans om midden in het dorp voor een heleboel mensen een thuis te realiseren.” Er is gedacht aan betaalbare huizen en ook is er aandacht voor groen, ontmoeting en een maatschappelijke voorziening.
We vroegen aandacht voor het realiseren van doelgroepen uit de woonzorgvisie en wat ons betreft zou de gemeente haar personeel moeten stimuleren om minder gebruik te maken van een auto om naar het werk te gaan, omdat er in het plan vrij veel ruimte is ingetekend voor parkeren door ambtenaren. 
 
D66 diende een amendement in om 2% meer duurdere woningen in de vrije sector te laten bouwen in plaats van middenhuur. Hiermee willen ze de financiële tekorten van dit project verminderen. Zij kregen steun van een meerderheid in onze raad. Wij steunden het amendement niet. Saskia zei: “Wij zullen strijden voor elke betaalbare woning in onze gemeente.”
  
Ruimtelijke visie Vrijenban
In 2022 waren we voorstander van woningbouw in Vrijenban 2 en dat zijn we nu nog steeds. Saskia verwoordde wat voor ons telt: woningen voor jongeren; die zijn hard nodig, ook voor inwoners uit Delfgauw. In de discussie in de raad werd ook gesproken over het Bart Dekkerveld als een plek voor de Oranjefeesten, spelen en ontmoeting. We vinden dit ook belangrijk. Wel zijn we het met het college eens dat dit nog steeds kan op een veld dat kleiner is dan nu.
 
Er was een meerderheid in de raad voor een amendement van D66 voor maximaal twintig woningen die geschikt zijn voor woon-zorg. Ons grootste bezwaar hierbij is dat er waarschijnlijk geen ontwikkelaar te vinden is die dit wil realiseren. Dan is het resultaat dat er geen enkele woning bij komt. We zien zelf meer in de mogelijkheid om een deel van de veertig woningen voor woon-zorg geschikt te maken.
 
Advies gemeenteraad buitenplanse omgevingsplanactiviteit Tuindershof
In afwijking van het bestemmingsplan wordt voorgesteld om in fase 3 met het oog op betaalbaarheid kleinere woningen te bouwen. Het gaat om 32 tot 35 appartementen sociale huur. Er is bewust ruimte mogelijk voor een huisarts, mocht die zich daar willen vestigen. Wij vinden het ook belangrijk dat er voldoende huisartsen een plek vinden in onze gemeente. De gemeenteraad oordeelde unaniem positief over dit voorstel. Wij zijn blij met sociale huurwoningen erbij op deze plek.
 
Visie op dienstverlening
Kavita vroeg meer aandacht voor maatwerk bij de dienstverlening. Soms is er behoefte aan persoonlijke begeleiding of een oplossing die afwijkt van een standaardoplossing. 
 
Wat Progressief betreft gaat het om een merkbare houding in de houding en het gedrag van ambtenaren. Inwoners en ondernemers moeten, als ze een fout hebben gemaakt, bij een aanvraag deze fout herstellen. Ons amendement “een foutje maken mag”, kreeg brede steun in de gemeenteraad. Dit staat nu ook in de visie. Alleen Trots stemde tegen.
 
Parkeervisie Pijnacker-Nootdorp 
Onze fractie is blij met de duidelijke koers in deze parkeervisie met aandacht voor fietsparkeren en deelauto’s. Kavita benadrukte dat we blij zijn hoe het participatieproces is verlopen, zienswijzen zijn ingediend en voor een deel al meegenomen in deze parkeervisie.  
 
Andere onderwerpen deze maand
– Bestendiging voorkeursrecht
– Criteria voor vervanging ondergrondse afvalcontainers
– Wegsleepverordening Pijnacker-Nootdorp
– Stappenplan integriteitsmeldingen politieke ambtsdragers


Wineke ’t Hart, Tim Geutjes, Freek Kortman en Petra Graafland
op het partijcongres in Rotterdam

Werkbezoeken:
– Kavita liet ons duurzame geluid horen in het debat over mobiliteit in onze gemeente.
– Saskia en Tim gingen op werkbezoek bij Rondom Wonen.
– Tim was samen met meer leden uit onze gemeente bij het verkiezingscongres van Groenlinks-PvdA aanwezig.
– Meerdere leden van onze fractie bezoeken/ bezochten activiteiten van de Verbeelding. 
Categories: Fractie

0 Comments

Geef een reactie

Avatar placeholder

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *